Podujatia

„Leaf Play“ – pohybová jesenná aktivita 🧩

Aká môže byť pre deti lepšia aktivita na jeseň ako Leaf Play – hra s lístím ?  Všetci vieme, aký zábavný môže byť deň na čerstvom vzduchu, ale vedeli ste, aké sú zmyslové výhody, ktoré vám prinesie napríklad skok do veľkej hromady listov? Je to len niekoľko z mnohých výhod Leaf play. Spolu s hmatovými, pohybovými a zrakovými… Read more »

Šarkaniáda 😊🧩

Máme za sebou výstavu šarkanov. Radi by sme v prvom rade poďakovali všetkým zúčastneným, ktorí si našli čas a neváhali zdieľať s nami svoje úžasné, doma vyrobené šarkany a tak pomohli aj vyzdobiť našu škôlku. Dúfame, že ste si pri ich výrobe užili veľa zábavy. Zapojilo sa celkovo 21 detí. Každá práca bola odmenená medailou… Read more »

Besiedka s lesníkmi

V stredu 20.10.2021 sme pri príležitosti Medzinárodného dňa stromov v škôlke privítali lesníkov z lesného závodu Zámutov. Lesníci spojili vysadenie stromčeka so zaujímavým rozprávaním o lesoch a stromoch, v ktorom vyzdvihli úzku a trvalú spätosť človeka s lesom, zdôraznili úlohu spoločnosti pri ochrane nášho zeleného bohatstva a zapojili deti do rôznych poznávacích aktivít.  Deti boli… Read more »

Podujatie „Športový deň BEST priateľov“

Európsky týždeň športu sa koná každoročne od 23.9.-30.9., nabáda ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu. Šport je aktivita, ktorá je nesmierne dôležitá práve v tomto období. Vnáša do života systematickosť, pevnú vôľu, kondíciu, cieľavedomosť i emócie. Vďaka nemu sa posilňuje imunita. Preto je dôležité, aby sa stal pohyb súčasťou bežného života čo najväčšieho počtu… Read more »

MDD podujatie „ShowDeťom“

Pri príležitosti MDD 2021 sme pre deti našej SMŠ Best friends nursery pripravili veselú akciu „ShowDeťom“ v areáli penziónu Kondor Zámutov 🙂

Podujatie „Nájdi mačku“

V rámci odmeňovania a motivácie sa deti nad 4 roky zúčastnili akcie „Nájdi mačku“, ktorá sa konala v Kultúrnom dome vo Vranove nad Topľou. Popri tejto akcii si deti pozreli aj knižnicu 🙂

Deň zeme

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Je potreba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej… Read more »